Szkolenie z firmą Osadkowski Sp.z o.o. pn. ,,Mikrobiologiczna ochrona roślin”

Opublikowano 12 kwietnia 2024, 10:14

5 kwietnia w Zespole Szkół Przyrodniczo – Technicznych CKU w Bojanowie odbyło się kolejne z cyklu szkoleń prowadzonych przez firmę Osadkowski Sp.z o.o. W wydarzeniu uczestniczyli słuchacze kwalifikacyjnych kursów zawodowych ROL.04 i ROL.10 oraz nauczycielki przedmiotów zawodowych rolniczych Beata Klupś i Ewa Bergmann. Szkolenie z zakresu biologicznej ochrony roślin prowadziła Małgorzata Hereda menadżer ds. rozwoju produktu. Na spotkaniu obecny był również Artur Lokś, kierownik regionalny w firmie Osadkowski.

Słuchacze poznali najnowsze technologie ochrony pszenicy i buraka preparatami mikrobiologicznymi, które umożliwiają zastąpienie dotychczas stosowany praktyk ochrony chemicznej roślin, zawierają bakterie i grzyby, pozwalają one utrzymać zdrowotność uprawianych roślin, podnieść efektywność ekonomiczną prowadzonych upraw oraz zadbać o żyzność gleby.