szpital

Uroczyste otwarcie Oddziału Chirurgicznego w Szpitalu Powiatowym w Rawiczu sp. z o.o.

Opublikowano 16 lutego 2024, 03:07

W dniu 16 lutego br. dokonano uroczystego otwarcia Oddziału Chirurgicznego w Szpitalu Powiatowym w Rawiczu, a tym samym podsumowano realizację przedsięwzięcia pn. „Modernizacja budynku głównego Szpitala Powiatowego w Rawiczu Sp. z o.o.”.

Inwestycja objęła wykonanie parteru i pierwszego piętra budynku głównego Szpitala oraz wymianę dachu wraz z montażem instalacji fotowoltaicznej.

Wartość inwestycji to około 30 mln zł, w tym kwota dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych wynosi 10,4 mln zł, natomiast z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – 8 mln zł. Pozostała kwota to środki własne Szpitala Powiatowego w Rawiczu Sp. z o.o. i Powiatu Rawickiego.

Wykonawcą robót budowlanych w zakresie modernizacji parteru i pierwszego piętra budynku głównego Szpitala jest Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowe „BUDOPOL-POZNAŃ” Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu. Natomiast nowe pokrycie dachowe oraz montaż instalacji fotowoltaicznej wykonało Konsorcjum Nortman-Gorczyca w skład, którego wchodzą firmy: Przedsiębiorstwo Budowlane Robert Nortman z siedzibą w Święciechowie oraz REMONDEK Sebastian Gorczyca z siedzibą w Lipnie.