Czcionka

Kontrast

Tłumacz języka migowego
Dzień Patrona w Bojanowie

W Bojanowie świętowano Dzień Patrona szkoły

Opublikowano 19 stycznia 2023, 03:11

W bojanowskiej szkole 13 stycznia br. uroczyście obchodzono Dzień Patrona. Tym samym uczczono pamięć o Powstańcach Wielkopolskich, którzy oddali życie, wykazując się ogromną determinacją i poświęceniem, aby przyłączyć Wielkopolskę do Polski.

Wśród gości obchodów znaleźli się Adam Sperzyński Starosta Rawicki, Wiesław Ceglarek zasiadający w Zarządzie Powiatu oraz Leszek Sikora, skarbnik Towarzystwa Koleżeńskiego Bojanowiaków.

Po przemowach pani Dyrektor Beaty Nowak i zaproszonych gości, panowie Wiesław Ceglarek i Leszek Sikora w imieniu TKB wręczyli szkole prezent – myjkę, która przysłuży się realizacji zadań podczas egzaminów praktycznych. Ponadto panowie wręczyli nagrody od TKB dla najlepszych uczniów w roku szkolnym 2021/2022, a także podziękowania dla uczniów aktywnie uczestniczących w organizacji obchodów 115-lecia kształcenia rolniczego w Bojanowie, które odbyło się w czerwcu 2022 r. Na zakończenie uczniowie przygotowali część artystyczną dla uczczenia pamięci o bohaterach wielkopolskiego zrywu.

fot. ZSPT w Bojanowie, Adam Sperzyński Starosta Rawicki