centrum

Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Rawiczu w nowej, tymczasowej siedzibie

Opublikowano 19 stycznia 2024, 02:16

Z uwagi na planowany remont szkoły mieszczącej się przy ul. Gen. Grota-Roweckiego 6, obecnie funkcjonuje ona w budynku Gazometu przy ul. Sarnowskiej 2. W dn. 19 stycznia br. w nowej, tymczasowej siedzibie odbyła się konferencja prasowa z mediami, w której udział wzięli: Dorota Kinal dyrektor departamentu edukacji i nauki w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego, Żaneta Malinowska dyrektor WSCKZiU, Adam Sperzyński Starosta Rawicki oraz Robert Aszkiełowicz Prezes Zarządu Gazomet Sp. z o.o. Jednocześnie podczas spotkania obejrzano różne sale (m.in. podologiczną, masażu, opiekunki dziecięcej, anatomii czy bibliotekę) w których uczniowie będą zdobywać wiedzę.

Podczas konferencji przekazano, że remont budynku mieszczącego się obok Szpitala Powiatowego w Rawiczu może potrwać ok. 2 lata. Z kolei koszt tego przedsięwzięcia może wynieść około 20 mln złotych. Obecnie trwa przetarg na wykonanie tego zadania.