Wizyta podkomisji

Wizyta podkomisji ds. wykorzystania środków europejskich

Opublikowano 31 maja 2023, 09:11

W dn. 30 maja br. Rawicz odwiedziła sejmowa podkomisja stała do spraw wykorzystania środków europejskich. Czworo posłów przyjechało do naszego regionu, żeby rozmawiać o wykorzystaniu środków unijnej z minionej jak i z najnowszej perspektywy finansowej. Wśród wizytujących Rawicz parlamentarzystów znaleźli się: Kazimierz Gołojuch Poseł na Sejm RP – przewodniczący, Jacek Czerniak Poseł na Sejm RP – zastępca przewodniczącego, Andrzej Grzyb Poseł na Sejm RP oraz Tadeusz Zwiefka Poseł na Sejm RP.

Podczas kilkugodzinnej wizyty Adam Sperzyński Starosta Rawicki, Jakub Moryson Wicestarosta oraz Paweł Szybaj Zastępca Burmistrza Gmina Rawicz oprowadzali gości po wybranych inwestycjach zrealizowanych z wykorzystaniem środków unijnych. Były to:

• rozbudowany blok operacyjny w Szpital Powiatowy w Rawiczu
  • nowe warsztaty szkolne w Zespół Szkół Zawodowych im. Stefana Bobrowskiego w Rawiczu
  • zrewitalizowany rawicki Rynek
  • Centrum Usług Społecznych w Rawiczu i Dom Dziennego Pobytu w Rawiczu
  • Multibiblioteka.

Goście mogli również skorzystać z przejażdżki Rawickimi Powiatowymi Rowerami, które działają w ramach projektu budowy ścieżki rowerowej Rawicz-Osiek, co było ostatnim punktem wizyty w Rawiczu.

Wizyta podkomisji w naszym regionie trwa od 29 maja do 31 maja. W tym czasie parlamentarzyści oprócz powiatu rawickiego odwiedzają Leszno, powiat leszczyński i powiat gostyński.