biznes

Własny biznes. Przyszli przedsiębiorcy otrzymali certyfikaty

Opublikowano 29 września 2023, 12:25

W dniu 29 września br. w Starostwie Powiatowym w Rawiczu odbyło się wręczenie certyfikatów potwierdzających przyznanie jednorazowego wsparcia finansowego na podjęcie własnej działalności gospodarczej.

Dotację uzyskało 27 nowych przedsiębiorców w łącznej wysokości około 360 tysięcy złotych.

Wysokość grantu wynosiła od 9.404,00 zł do 14.000,00 zł. Nowe firmy powstaną m.in. w branżach: produkcji i sprzedaży opału, budowlanej, sprzątającej, stolarki okiennej, rachunkowo-księgowej, szkoleniowo-doradczej, a także związanej z pośrednictwem w obrocie nieruchomościami, nauką jazdy, organizacją imprez czy opieką nad zwierzętami.

Certyfikaty zostały wręczone przez Starostę Rawickiego Adama Sperzyńskiego i Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Rawiczu Sławomira Wasilewskiego. Pan Starosta pogratulował przyszłym przedsiębiorcom i życzył im powodzenia w prowadzeniu działalności.