Własny biznes. Przyszli przedsiębiorcy otrzymali certyfikaty

Opublikowano 7 marca 2024, 12:08

W dniu 7 marca br. w Starostwie Powiatowym w Rawiczu odbyło się wręczenie certyfikatów potwierdzających przyznanie jednorazowego wsparcia finansowego na podjęcie własnej działalności gospodarczej.

Dotację uzyskało nowych przedsiębiorców w łącznej wysokości około 480 tysięcy złotych. Środki pochodziły z Funduszu Pracy oraz Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.

Wysokość grantu wynosiła od 10.000,00 zł do 15.500,00 zł. Otrzymało go 34 nowych przedsiębiorców. Firmy powstaną m.in. w branżach: kosmetycznej, fryzjerskiej, budowlanej, handlowej, hydraulicznej, a także związanej z prowadzeniem agencji reklamowej, wypożyczaniem dekoracji na imprezy czy produkcją rolet rzymskich. Pojawi się też firma przeprowadzkowa czy lokal gastronomiczny.

Certyfikaty zostały wręczone przez Starostę Rawickiego Adama Sperzyńskiego i Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Rawiczu Sławomira Wasilewskiego. Pan Starosta pogratulował przyszłym przedsiębiorcom i życzył im powodzenia w prowadzeniu działalności.