Judo

XIX edycja Rawickiego Turnieju Judo za nami

Opublikowano 7 listopada 2023, 11:01

4 listopada br. w sali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu już po raz dziewiętnasty odbył się Rawicki Turniej Judo. W imprezie wystartowało 290 zawodników i zawodniczek z 21 klubów z całej Polski. Zawody rozegrano w czterech kategoriach wiekowych: U7, U9, U11, U13 dziewcząt i chłopców.

Oficjalnego otwarcia zawodów w imieniu Starosty Rawickiego dokonał dyrektor I LO w Rawiczu – Arnold Ratajski oraz prezes UKS Szóstka Rawicz – Dawid Szynalski. – Mam nadzieję, że wszyscy wyjechali zadowoleni, organizacja imprezy przebiegła super sprawnie, głównie dzięki pomocy rodziców dzieci trenujących w sekcji judo, starszym zawodnikom oraz młodzieżowym sędziom sportowym w Rawiczu – serdecznie im dziękuję. Nie było większych kontuzji. Dzieci dzięki uprzejmości firm i ludzi, którzy zechcieli  pomóc otrzymały medale i nagrody rzeczowe. Indywidualnie na szczególną pochwałę zasługują zawodnicy, którzy wygrali swoje kategorie wagowe – powiedział prezes UKS Szóstka Rawicz.

Powiat Rawicki reprezentowały dwa kluby:

• UKS Szóstka Rawicz – 30 zawodników, którzy zdobyli: 12 złotych, 6 srebrnych i 12 brązowych medali.
  • UKS Judo i Ju-Jitsu Miejska Górka – 23 zawodników, którzy zdobyli: 10 złotych, 1 srebrnych i 11 brązowych medali.

Organizatorem zmagań był UKS 6 Rawicz przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Rawiczu oraz Urzędu Miejskiego Gminy Rawicz. Zarząd UKS 6 Rawicz pragnie podziękować szczególnie rodzicom dzieci trenujących judo oraz instytucjom i firmom za pomoc w przeprowadzeniu imprezy.

fot. Organizatorzy imprezy