wfosigw

Zrealizowano przedsięwzięcie pn. „Odbudowa populacji kuropatwy na terenie powiatu rawickiego”

Opublikowano 6 listopada 2023, 12:29

Zakończyła się realizacja przedsięwzięcia pn. „Odbudowa populacji kuropatwy na terenie powiatu rawickiego” dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu (https://www.wfosgw.poznan.pl/). Powiat Rawicki na realizację zadania otrzymał dotację w kwocie 76 986,00 zł.

Istotą przedsięwzięcia był zakup kuropatwy (Perdix perdix) celem zasiedlenia w obwodach łowieckich powiatu rawickiego w ramach reintrodukcji populacji zwierzyny drobnej. Dzięki otrzymanemu wsparciu Powiat zakupił 2 444 sztuki kuropatwy i wsiedlił je do obwodów z pomocą przedstawicieli kół łowieckich.

Kuropatwy zostały zakupione w Hodowli Bażantów Łownych w Klonie. Całkowity koszt przedsięwzięcia wyniósł 109 980,00 zł. Oprócz dotacji przekazanej przez WFOŚiGW w Poznaniu na realizację zadania przeznaczono również środki przekazane prze koła łowieckie działające na terenie powiatu w kwocie 18 000,00 zł oraz środki własne Powiatu Rawickiego w wysokości 14 994,00 zł.